Çin’den yeni bir dev doğuyor

    Akıllı telefon pazarı bu yıl çok daha sert bir rekabete ev sahipliği yapacak.

    Hali hazırda çok sert bir mücadelenin yaşandığı Android pazarında rekabet, bu yıl çok daha çılgın bir hal alacak. Çin’den yükselen yeni bir dev var ve 2013'te 20 milyon akıllı telefon sattı. Üstelik, 2014'te 40 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor.

    Bahsettiğimiz Çinli Xiaomi. Hani şu, 86 saniyede 100 bin akıllı telefon satan firma. Henüz batı pazarlarında kendini çok göstermese de, geliştirdiği ileri seviye akıllı telefonları -rekabeti belden aşağı vururcasına- çok ucuza satması diğer üreticileri fazlasıyla endişelendirmeye yetiyor.

    Xiaomi’nin en son akıllı telefonu Hongmi, dört çekirdekli 1,5 GHz işlemciye, 4,7 inç 312 ppi ekrana, 8 MP kameraya ve 2000 mAh pile sahip. Fiyatı ise yalnızca 130 dolar ve herhangi bir taahhüt vermeden bu fiyata satın alabiliyorsunuz. Xiaomi, 2014'te daha çok pazara açılmayı planlıyor. Batı pazarlarında boy gösteren üreticiler, Samsung tarafından giriş ve orta seviye telefonlar yapmaya zorlanmışken, Xiaomi durumu onlar için çok daha zor hale sokabilir. Uzun lafın kısası, iyi şanslar HTC.

 

  Kaynak: Akşam

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.