ZTE Nubia Z5S ve Nubia Z5 Mini Satışa Sunuldu

    Çinli telefon üreticilerinden ZTE, Nubia Z5S ve Nubia Z5S Mini adını verdiğini iki yeni premium akıllı telefon modelini satışa sunuldu.

    ZTE'nin yeni premium akıllı telefonları, Çin'in en büyük çevrimiçi mağazalarından JD'de satışa sunuldu. 16GB dahili depolama alanı bulunan Nubia Z5S 330 dolardan satışa sunularken, minik sürümü Nubia Z5S Mini 246 dolardan alıcı bulacak. Oldukça düşük fiyatları ile dikkat çeken telefonlara ilgi bir hayli büyük. Öyle ki şu ana kadar 2.5 milyon müşteri ön sipariş vermiş durumda.

    ZTE'nin yeni akıllı telefonlarından Nubia Z5S, 5 inç 1080 x 1920 Sharp IGZO ekrana sahip. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ön yüklü gelen telefonda kullanıcıların 4K video kaydı yapabilmelerini imkan tanıyan ve Optik Görüntü Sabitleme özellikli 13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön yüz kamerası yer alıyor. Gücünü 2.3GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemci ve 2GB RAM'den alan telefon, 2300mAH'lik bataryaya sahip.

    Nubia Z5S'in ufatılmış sürümü Nubiz Z5S Mini, 4.7 inç 720 x 1280 ekrana sahip. İşletim sistemi yönünden farklılık göstermeyen telefonda 1.7GHz hızında çalışan Snapdragon 600 işlemci ve 2GB RAM mevcut. 13 megapiksel arka kamerada Optik Görüntü Sabitleme özelliği yer almıyor. Ön yüz kamerası ise 5 megapiksel. ZTE'nin Nubia Z5S ve Z5S Mini adını taşıyan yeni premium akıllı telefonlarını diğer pazarlarda ne zaman satışa sunacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.